11 березня 2024
Корисні поради

Що таке mesh-мережа WiFi і як вона працює?

Зміст публікації

Покращуйте домашнє покриття WiFi за допомогою mesh-мережі

Підключення до WiFi не є ідеальним. Часто надійний сигнал доступний не в кожній кімнаті. Це дуже засмучує, особливо коли ви платите хороші гроші за якісний інтернет. Це дуже поширена проблема в будинках, які покладаються на один роутер. Для справжнього покриття всього будинку допоможе комірчаста мережа.

Що таке Mesh-мережа?

Mesh-мережа призначена для покриття WiFi по всьому будинку або офісу. Це мережа, побудована з декількох бездротових точок доступу, які називаються mesh-вузлами, ретрансляторами або супутниками. Кожен вузол схожий на WiFi роутер. Вони працюють разом, щоб ефективно маршрутизувати дані до та від підключених пристроїв у вашій будівлі. Замість того, щоб покладатися на один маршрутизатор, який транслює WiFi з одного місця, mesh-мережі створюють кілька точок підключення.

Як WiFi Mesh працює?

У mesh-мережах WiFi використовується кілька вузлів. Один безпосередньо підключається до вашого інтернет-модему. Він діє як ваш основний комірчастий WiFi роутер. Інші розташовуються по всьому будинку біля джерела живлення. Вони є додатковими точками доступу до WiFi. Вузол, підключений до модему, бездротовим способом ділиться своїм інтернет-з’єднанням з усіма вузлами в радіусі дії модему. Ці вузли потім надають бездротовий доступ до інтернету вузлам, що знаходяться в межах їхнього радіусу дії. Разом вони створюють велику бульбашку покриття WiFi з безліччю способів маршрутизації інформації. Це зменшує кількість мертвих зон і підвищує надійність. Пристрої автоматично підключаються до найближчого вузла. Це майже те саме, що мати кілька Wi-Fi роутерів у вашому домі, які спільно використовують одну безшовну мережу WiFi. Топологія мережі може бути повно- або частково комірчастою. Повна коміркова мережа означає, що всі вузли можуть спілкуватися один з одним. Частково комірчаста мережа складається з вузлів, які можуть спілкуватися лише з певними вузлами. Перша є найбільш поширеною.

Незалежно від ваших налаштувань, дані переходять від вузла до вузла, поки не досягнуть місця призначення, будь то mesh-маршрутизатор або пристрій WiFi. Вбудована інтелектуальна технологія підказує вузлам, як маршрутизувати дані. Вони використовують технологію адаптивної маршрутизації (також відому як динамічна маршрутизація), щоб вибрати найшвидший і найбезпечніший шлях для надсилання та отримання інформації. Наприклад, якщо один вузол припиняє роботу, вся система адаптується і перенаправляє інформацію іншим шляхом. Аналогічно, якщо один вузол перевантажений, система перенаправляє всі дані іншим шляхом, щоб уникнути зниження швидкості.

Чи працює Mesh WiFi через стіни?

Стіни блокують бездротові сигнали або зменшують їхню силу. Використовуючи розумні технології, такі як формування променя, Mesh WiFi може пробивати сигнали крізь стіни або інші матеріали, які блокують сигнали WiFi. Однак, матеріал і товщина стіни впливають на потужність сигналу на іншій стороні. Чи може сітчастий Wi-Fi виходити на вулицю? Хоча такамережа не призначена для використання на вулиці, вона може допомогти вам розширити покриття WiFi на вулиці. Розмістивши сітчастий вузол близько до вікна, сигнал може проникати крізь стіни і забезпечувати вам зв’язок на подвір’ї або на задньому дворі.

Чи може Mesh-мережа бути дротовою?

Однак ваша система не обов’язково повинна бути повністю бездротовою. Деякі mesh-системи дозволяють здійснювати транзит Ethernet, що є химерним способом сказати, що основа вашої мережі складається з дротів. Щоб ефективно підключити дротову мережу WiFi, переконайтеся, що всі вузли мають принаймні один порт локальної мережі Ethernet. Без цього порту дротова комірчаста мережа неможлива. Через порт WAN mesh-маршрутизатор підключається до модему, як зазвичай. Якщо у вашому будинку є вбудована дротова інфраструктура, ви використовуєте порт LAN для підключення вузлів до настінної розетки Ethernet. У будинках, які не мають попередньо прокладеної мережі, mesh-вузли повинні бути підключені до портів LAN комутатора, який підключений до mesh-маршрутизатора.

Mesh-мережа забезпечує кращу швидкість і продуктивність з’єднання. Використання кабелів Ethernet допомагає швидше передавати інформацію та зменшує перешкоди сигналу. Щоб дізнатися більше про відмінності між Ethernet і WiFi, відвідайте статтю Відмінності між Інтернетом, Ethernet, WiFi і стільниковим зв’язком.

У чому різниця між Mesh WiFi і традиційним WiFi?

Традиційні мережі WiFi є централізованими, тобто всі пристрої підключаються до одного роутера. Відстань від роутера, з додаванням перешкод WiFi, впливає на покриття бездротового інтернету по всій території. Це призводить до появи зон зі слабким сигналом і мертвих зон. З іншого боку, mesh-мережі децентралізовані. Вони пропонують кілька точок підключення по всьому будинку. Пристрої підключаються до найближчої точки доступу, і дані проходять через кілька точок. Таке налаштування забезпечує більше покриття і більшу пропускну здатність. Традиційна мережа WiFi найкраще підходить для невеликих приміщень. Для досягнення покриття всього будинку на великих площах краще використовувати mesh-мережі.

Які переваги Mesh-мережі?

Ширше покриття

Завдяки декільком точкам підключення, сигнали WiFi можуть досягати більшої кількості місць.

Просте налаштування та простота використання

Більшість mesh-мереж постачаються зі зручними програмами, які допоможуть вам у процесі встановлення та дозволять контролювати систему. Ви можете тестувати швидкість, створювати гостьові мережі, контролювати з’єднання між точками, видаляти користувачів з мережі, додавати батьківський контроль тощо.

Безшовне з’єднання

Mesh WiFi – це одна велика мережа WiFi. Незважаючи на те, що вона складається з декількох точок доступу, система має лише одне ім’я мережі та один пароль. Бездротові пристрої автоматично підключаються до найближчого вузла без необхідності вручну змінювати мережеві підключення. Існують інші мережеві пристрої, наприклад, ретранслятори, які створюють другу мережу. Це змушує вас перемикатися між двома мережами залежно від того, де ви перебуваєте вдома.

Гнучкість і можливість розширення

Дуже легко додати додаткові вузли, щоб розширити покриття у важкодоступних місцях для надійного з’єднання з WiFi. За потреби ви також можете легко видалити або переставити вузли.

Технологія самовідновлення

Якщо вам потрібно додати, видалити або переставити вузли, система автоматично налаштується, щоб знайти найкращі маршрути для надсилання та отримання інформації. Крім того, якщо вузол перестає працювати, система самовідновлюється і перенаправляє всі дані найефективнішим шляхом.

Підвищена стабільність

Ваша мережа не залежить від однієї точки для надійного з’єднання. Якщо ця єдина точка виходить з ладу або перевантажується, страждає вся мережа. У Mesh-мережі дані можуть передаватися кількома маршрутами, що підвищує стабільність. Якщо один вузол виходить з ладу, дані продовжують передаватися.

Проста інфраструктура

Будучи бездротовими, mesh-мережі не потребують великої інфраструктури. Все, що вам потрібно – це розетки і кабель для підключення mesh-маршрутизатора до модему.

Естетичний дизайн

Багато хто має традиційні роутери або подовжувачі, але ховає їх, бо вони можуть заважати. Mesh-вузли розроблені таким чином, щоб відповідати декору вашого будинку. Вам не доведеться ховати їх у шафу, шухляду або за меблі.

Як обрати найкращу систему WiFi Mesh для себе?

Перед вибором потрібно зрозуміти ключові важливі характеристики і ваші потреби

Діапазони частот mesh-мережі

Бездротова технологія забезпечує зв’язок між пристроями за допомогою радіочастот. Mesh-мережі є багатодіапазонними і зазвичай використовують частотні діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц. Різниця між ними полягає у швидкості, дальності та пропускній здатності. Діапазон 2,4 ГГц може поширюватися далі з меншою швидкістю. На противагу цьому, діапазон 5 ГГц забезпечує вищу швидкість, але не поширюється так далеко і не проникає крізь перешкоди. Деякі пристрої є тридіапазонними. Вони використовують додатковий діапазон 5 ГГц або 6 ГГц. Наявність третьої смуги збільшує пропускну здатність, пропускну здатність і пропускну здатність. Деякі тридіапазонні пристрої виділяють одну смугу для ексклюзивного зв’язку між mesh-маршрутизатором і вузлами. Нещодавно на ринку з’явилися чотиридіапазонні пристрої. Вони використовують абсолютно новий діапазон 6 ГГц. Ці системи забезпечують вищу швидкість і більшу ємність. Вони призначені для найбільш вимогливих до даних домогосподарств. Зазвичай старіші та дешевші мережеві системи створюють різні мережі для кожного частотного діапазону. Наприклад, “WiFi 2,4 ГГц” і “WiFi 5 ГГц”. Ви підключаєте свої пристрої до тієї мережі, яку вважаєте за потрібне. Однак більшість комірчастих пристроїв об’єднують усі частотні діапазони в єдину мережу. Це означає, що всі діапазони надсилають і приймають інформацію одночасно. Пристрої автоматично підключаються до діапазону, який дає найкращі результати.

Стандарт Mesh WiFi

Mesh-системи засновані на протоколах WiFi 802.11. Наші mesh-системи підпадають під протоколи WiFi 5 (802.11ac), WiFi 6 (802.11ax). WiFi 6 все ще відносно новий. Передбачається, що він збільшить швидкість передачі даних, зменшить перевантаження мережі та забезпечить кращу дальність зв’язку. WiFi 6E робить те ж саме, але забезпечує доступ до нового діапазону 6 ГГц. Обидва стандарти WiFi мають зворотну сумісність з WiFi 5. Чим новіший стандарт, тим дорожчий пристрій. Щоб скористатися всіма перевагами WiFi 6 або WiFi 6E, підключені пристрої повинні бути сумісними з WiFi 6 або WiFi 6E. Це не стосується модему, оскільки вся магія відбувається в роутері. Більшість флагманських пристроїв з підтримкою Wi-Fi підтримують WiFi 6, тоді як лише деякі з них підтримують WiFi 6E. Якщо у вас є пристрої старого покоління і ви не плануєте оновлювати їх найближчим часом, можливо, вам підійде mesh-система з підтримкою WiFi 5.

Можливості покриття mesh-мережі

WiFi Кожна Mesh система розрахована на покриття певної кількості квадратних метрів. Це може бути від 150 до 420 кв. метрів в базових моделях Cudy M1300, від 185 кв. метрів до 510 кв.метрів в Cudy M1800 або ж від 232 кв. до 600 кв.м в моделі Cudy M3000. Вам потрібно вибрати систему, яка забезпечує покриття, необхідне для вашої будівлі. Якщо для досягнення бажаного покриття потрібні додаткові вузли, їх можна придбати окремо.

Особливості mesh-мережі

Дві популярні базові функції, які допомагають вивести роботу з WiFi на новий рівень – це MU-MIMO і Beamforming. MU-MIMO (багатокористувацький, багато входів, багато виходів) дозволяє точкам доступу підтримувати кілька потоків даних з різних пристроїв. Користувачі отримують значно більшу швидкість завантаження. Функція Beamforming фокусує бездротовий сигнал у напрямку підключеного пристрою замість того, щоб передавати його в усіх напрямках. Це допомагає підвищити надійність, радіус дії, швидкість і знизити рівень перешкод. Яка найкраща mesh-мережа WiFi для моїх потреб? Найкраща Mesh-мережа для вас буде залежати від вашого використання та потреб у покритті. За допомогою у підборі звертайтеся до наших менеджерів.