06 лютого 2024
Налаштування

Огляд WiFi Mesh-систем від Cudy

Зміст публікації

Коли мова йде про забезпечення покриття WiFi у великому будинку, найкращим рішенням є Mesh-мережа.

По суті, це створює мережу, яка використовує кілька базових станцій, але відрізняється від додавання точок доступу або ретрансляторів. У випадку Mesh-мережі базові станції, або вузли – беруть участь у зв’язку на рівних правах. Вони також взаємодіють між собою і можуть безперешкодно передавати пристрої, що підключаються, один одному, щоб забезпечити оптимальний рівень і швидкість сигналу. За допомогою Cudy M1800 ви можете створити власну Mesh-мережу в найкоротші терміни і розповсюдити WiFi-сигнал на багатоповерховий будинок.

Маршрутизатор постачається в елегантній коробці, яка містить два або три пристрої, залежно від комплектації. Усі вони постачаються з блоками живлення та Ethernet-кабелями. Вузли виглядають абсолютно однаково, тому неважливо, де який блок стоїть. Використовується оптимальна циліндрична форма для розповсюдження сигналу на 360 градусів, оскільки це найкращий спосіб розташувати внутрішні антени (чотири штуки). Вентиляційні решітки зверху і знизу забезпечують приплив повітря, тому охолодження пасивне. На лицьовій стороні вузлів напис і V-подібний світлодіод забезпечують зворотний зв’язок, а на задній – два гігабітні Ethernet-порти, (також є кнопка скидання, кнопка WPS і роз’єми живлення), що забезпечує швидке підключення до таких пристроїв, як NAS або ПК.

Система Cudy M1800 підтримує WiFi 6 і забезпечує швидкість 5 Мбіт/с у діапазоні 1201 ГГц і 2 Мбіт/с у діапазоні 4,576 ГГц. Всього на трьох пристроях є шість LAN-портів, що дозволяє підключити до мережі шість пристроїв. У двох вищезгаданих частотних діапазонах станції можуть працювати паралельно, тому загальна швидкість становить близько 1800 Мбіт/с. Важливо знати про продукцію Cudy, що Mesh-мережу можна розширювати не тільки за допомогою продуктів серії M, але також можна використовувати для цієї мети практично всі маршрутизатори цього виробника.
M1800 має систему меню класичних маршрутизаторів, тобто підтримує всі ті ж функції, що і стандартні маршрутизатори – це звичайна практика для інших виробників, які зосереджують все на простоті та зручності. Тому найпростіший спосіб налаштувати перший вузол – підключитися до створеної ним мережі WiFi.

Це робиться звичайним способом: в інтерфейсі, доступному за адресою 192.168.10.1, при першому вході вас привітає майстер, за допомогою якого ви можете ввести всі важливі параметри.

M1800 WiFi можна використовувати як:

  • mesh-маршрутизатор
  • mesh-точку доступу
  • WISP-маршрутизатор
  • ретранслятор

Найпростіше підключити додаткові пристрої за допомогою кнопки WPS (після цього слід вимкнути WPS), але також можна запустити процес з інтерфейсу. У цьому випадку варто звернути увагу на світлодіодний індикатор, який змінює колір, щоб вказати, чи достатній рівень сигналу в даному місці.

На що вистачить одного комплекту?

Оптимально один вузол може безперешкодно покрити квартиру площею 100-150 квадратних метрів, тому доступ до WiFi можна забезпечити на значно більшій площі за допомогою трьох пристроїв, до 500 квадратних метрів або на трьох рівнях. Швидкість, яку можна досягти на практиці, залежить від відстані між пристроями та характеристик квартири, але зазвичай близько 400 Мбіт/с можна досягти в будь-якій точці квартири, що вважається хорошим показником.