01 лютого 2024
Налаштування

Гігабітний WiFi Mesh-маршрутизатор Cudy AC1200. Налаштування

Зміст публікації

За допомогою цього маршрутизатора ви можете створити домашню мережу, яка забезпечує швидке бездротове з’єднання та швидкий дротовий зв’язок.

Ідеальне рішення для квартири середнього розміру

Якщо ви хочете забезпечити доступ до інтернету для своїх гаджетів у квартирі середнього розміру, цей роутер для вас ідеальне рішення. Займає мало місця, не споживає багато електроенергії і має все необхідне для сім’ї. Він ховається в кутку, і після його налаштування вам не доведеться мати з ним жодних справ.

Гігабітний WiFi Mesh-маршрутизатор Cudy

Гігабітний WiFi Mesh-маршрутизатор Cudy AC1200 або WR1300, WR1200 – більш потужніший. Ключова відмінність полягає в тому, що він оснащений гігабітними роз’ємами LAN, а це означає, що він може швидко обмінюватися даними не тільки бездротовим способом, але і через кабель Ethernet. Це особливо корисно, якщо у вас є пристрої з критично важливою швидкістю доступу до даних, але без адаптера WiFi. Найкращим прикладом є мережеве сховище, але дротове з’єднання також корисне, якщо ви хочете підключити кілька пристроїв з ідеально стабільним і завжди швидким з’єднанням.

Роутер білого кольору, середнього розміру. Він має чотири антени, дві розташовані з боків і дві на задній панелі. На задній панелі, на додаток до вже згаданих двох антен, ви знайдете чотири гігабітних порти Ethernet і гігабітний порт WAN, останній для підключення до модему, наданого вашим інтернет-провайдером. Ви також знайдете кнопки “скидання” і “WPS”. На передній панелі є безліч індикаторних світлодіодів, які показують стан роз’ємів LAN1-4, WAN зеленим світлом, а також чи ввімкнений сам роутер, функція WPS, мережі 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Комплект поставки:

  • Блок живлення.
  • Інструкція.
  • Ethernet-кабель.

Швидкість портів Ethernet відрізнялася але не WiFI: роутер може досягати 2 Мбіт/с на частоті 4,300 ГГц і майже втричі більшої швидкості – 5 Мбіт/с у діапазоні 867 ГГц. Обидва діапазони можуть працювати паралельно, тому загальна продуктивність наближається до 1200 Мбіт/с. На практиці, ви можете очікувати швидкості близько 2 Мбіт/с на частоті 4,120 ГГц і 5-3 Мбіт/с на частоті 400 ГГц. Цього цілком достатньо, навіть якщо всі члени сім’ї з чотирьох осіб захочуть одночасно дивитися потокове відео. Положення антен також може впливати на швидкість, всі чотири передавачі (які, до речі, забезпечують посилення 5 dBi) можна повертати і нахиляти.
Найпростіший спосіб налаштувати роутер – підключитися до однієї зі створених ним мереж WiFi. Дані для підключення (SSID і пароль) надруковані на наклейці в нижній частині роутера. Інтерфейс доступний за адресою 192.168.10.1, а пароль за замовчуванням – “admin” – його потрібно змінити під час першого налаштування. Під час першого використання з’явиться майстер, який дозволить вам вибрати режим, встановити ім’я та пароль для мереж WiFi 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Маршрутизатор можна використовувати в декількох ролях:

  • WiFi-роутер
  • WiFi-ретранслятор
  • WiFi-точка доступу
  • WISP-маршрутизатор

Основна відмінність між режимом ретранслятора і WISP полягає в тому, що в останньому випадку роутер створює другу мережу з власними IP-адресами – бездротовий еквівалент WAN-порту. Крім того, якщо вдома є інший продукт, який підтримує створення мережі Cudy Mesh, до нього також можна підключити WR1300.

Після закриття майстра ви можете одразу ж почати користуватися роутером, але варто витратити трохи часу на додаткові опції.

Перелік базових послуг:

  • DHCP-сервер з можливістю резервування адреси
  • MAC-фільтрація
  • Переадресація портів, за бажанням ви можете налаштувати власний DNS
  • Шифрування WiFi за замовчуванням – WPA2-PSK
  • Для додаткової безпеки ви можете вимкнути UPnP і WPS, а також створити гостьову мережу для розумних гаджетів і гостей.
  • Вбудована функція VPN-клієнта дозволяє підключити маршрутизатор до VPN-сервісу, а DDNS дає змогу мати веб-адресу, яка завжди дозволить вам отримати доступ до маршрутизатора через Інтернет.

Серед переваг також є цікаві речі! Наприклад, модуль батьківського контролю (фільтр доменів). Також є функція таймера, яку можна використовувати, наприклад, для вимкнення WiFi вночі. І останнє, але не менш важливе: як і у випадку з маршрутизаторами Cudy, модуль TL069 можна використовувати для забезпечення функції віддаленого управління, хоча це може знадобитися в корпоративному середовищі, а не вдома.
Однак варто також зазначити, що 128 МБ оперативної пам’яті і 16 МБ внутрішньої пам’яті дають вам достатньо резерву для встановлення OpenWRT замість програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом – на відміну від інших виробників, Cudy має абсолютно відкриту позицію в цьому питанні, оскільки ця опція також згадується в описі пристрою.