02 лютого 2024
Налаштування

Cudy WR3000 – WiFi 6 Mesh-роутер

Зміст публікації

Яким має бути роутер? Перш за все – сучасним. Він повинен підтримувати сучасні швидкості стандарту WiFi 6 та обладнаний передовими функціями, такими як Beamforming. Також роутер повинен бути готовим до майбутнього, підтримуючи технологію Mesh. Зовнішній вигляд роутера має бути приємним, так, щоб не бажалося ховати його від очей. Ну і, звісно, вартість роутера повинна бути доступною для всіх.

Отже, ось Cudy WR3000.

Зовнішній вигляд

На першому місці – зовнішній вигляд. В цьому виявляється деяке віддзеркалення бренду TP-Link Archer, але роутер помітно компактніший і має простіший дизайн. Забезпечено велику кількість вентиляційних отворів, щоб уникнути перегріву пристрою. Маленьке лого розміщене в центрі. Загальна форма – простий паралелепіпед, без зайвих акцентів, що робить його універсальним у дизайні. Зверху розташовані індикатори, а знизу – кріпильні елементи для можливості підвішування роутера на стіну. Присутні 4 антени: 2 по боках і 2 ззаду. Ззаду також розташовані 3 гігабітні LAN-порти, гігабітний WAN-порт, кнопка WPS, кнопка скидання та роз’єм для живлення.

Немає зайвих деталей, але всі необхідні елементи присутні.

Налаштування Cudy WR3000

Активуємо живлення та очікуємо завантаження роутера – це відбувається досить швидко. Підключаємося до бездротової мережі та вводимо адресу cudy.net у веббраузер. Хоча застосунок, з одного боку, може виглядати зручніше, але, з іншого боку, йому не потрібно ставити додаткові програми на ваш смартфон.

Вводимо пароль, обираємо режим роботи роутера (окрім штатного, доступні точка доступу, репітер та WISP). Обираємо часовий пояс, тип з’єднання, можливо, клонуємо MAC-адресу – зручна опція, до речі. Перейменовуємо SSID та змінюємо паролі за необхідності. Після внесення змін роутер перезавантажується.

Підключаємось до нової мережі з новим паролем та потрапляємо у зручне адміністративне меню, де ви знаходите статуси всього необхідного: інтернету, Mesh, підключених пристроїв, інформацію про WAN та LAN-порти, обидві бездротові мережі, DHCP та системну інформацію.

Все налаштування зручно згруповані та легко зрозумілі.

Підтримка мережевих технологій

Важливо відзначити, що пристрій підтримує технології MU-MIMO та Beamforming. MU-MIMO дозволяє роутеру одночасно працювати з усіма підключеними пристроями, уникнувши чергового затору. А Beamforming автоматично підсилює сигнал в напрямку конкретного підключеного гаджета.

Не слід забувати та про OFDMA, яке було впроваджено разом зі стандартом WiFi 6. Це сприяє збільшенню кількості підключених пристроїв до одного роутера та загальному підвищенню продуктивності мережі.

Роутер також підтримує VPN, включаючи базові протоколи PPTP та L2TP, а також більш продуктивні OpenVPN, WireGuard та ZeroTier.

Щодо швидкостей, варто відзначити, що порти є гігабітними, а бездротовий зв’язок здатний передавати до 574 Мбіт/с на частоті 2.4 ГГц та до 2402 Мбіт/с на частоті 5 ГГц.

Окремо слід звернути увагу на підтримку технології Mesh. Це важливо, коли кілька роутерів об’єднуються в єдину безшовну мережу – це ефективніше, надійніше та зручніше, ніж використання репітера. Більше інформації про це можна знайти в нашій статті про технологію WiFi Mesh.

Висновки

Отже, Cudy WR3000 – це швидкий та сучасний роутер з гарним дизайном. Він оснащений всіма сучасними технологіями, має зручний та легкий у використанні інтерфейс. Головне перевага – доступна цінова категорія, особливо враховуючи його функціональні можливості. Деталі щодо вартості доступні за наступним посиланням.

Mesh-маршрутизатор Cudy WR3000